MAKALELER

LGS Örnek Sorular 2 senedir beri yürürlükte olan LGS sınavı için MEB bu sene Ekim ve Kasım aylarında 2 örnek LGS soru kitapçığı yayımladı. Kitapçıklarda sayısal ve sözel 25'er soru bulunuyor. MEB, her ay yeni konulara ait LGS soruları yayımlamayı planlıyor. Ekim ve Kasım Ayı Örnek LGS Sorularına buradan ulaşabilirsiniz.
Gökyüzü Koleji LGS Başarınızı Ödüllendiriyor Gökyüzü Koleji LGS sınavında başarılı olan öğrencilere yüzde 100'e varan burs imkanı sunuyor. LGS bursları kontenjan dahilinde & başvuru sırasına göre verilecektir. Bursluluk oranları öğrencinin sınıf tekrar yapmadığı ve disiplin cezası almadığı sürece lise öğretimi boyunca geçerli olacaktır.
Okan Kolejinden LGS Başarısına Yüzde 100e Varan Burs Okan Koleji öğrencilere LGS başarısına göre çeşitli seviyelerde 0'e varan burs imkanı sunuyor. Okan Koleji Lise Hazırlık sınıflarına öğrenci kayıtları, 2018 MEB LGS sonuçları dikkate alınarak kontenjan sayısınca kayıt takviminde ilan edilen ön kayıt ve kesin kayıt tarihlerine göre yapılacak. Devamı için tıklayın.
Merkezi Sınavla Öğrenci Alacak Liseler Açıklandı TEOG yerine gelen merkezi sınavla ilgili beklenen açıklama yapıldı. 8'inci sınıf öğrencileri, 2 Haziran'da yapılacak isteğe bağlı merkezi sınav başvurularını, yarından itibaren 18 Nisan'a kadar yapabilecek. MEB'in kılavuzuna göre İstanbul’da 225, Ankara’da 82,İzmir’de 62 olmak üzere Türkiye genelinde sınavla girilecek lise sayısı toplam 1.369.